Haber

Türkiye İşçi Partisi HDP’den özür diledi

Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, HDP ile ilgili sözlerinden dolayı özür diledi.

TİP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık’ın bir seçmenle yaptığı sohbet sosyal medyada paylaşıldı. “Ne kadar çetin ve mezhepçi HDP tabanı var” diyen kişiye Ahmet Şık, “Hala var. Selahattin’i HDP’den çıkarın, HDP kalmadı.”

Görüştüğü kişinin sözleriyle “Hasip Kaplan, Sırrı Süreyya Önder’e ‘Bu partiyi Türk yönetmesin’ dedi. Böyle bir dinamik var’ diyen Şık, “Maalesef var b Aslında en çok bundan rahatsızım. Gerektiğinde Türk faşistleri oluyor, Kürt faşistleriyle de işim olmaz” dedi.

TİP’in sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Şık’ın sözlerinin partinin görüşlerini yansıtmadığı belirtildi.

Açıklamada, “İstanbul Milletvekilimiz Ahmet Şık’ın bugün kamuoyuna yansıyan sözleri partimizin görüşlerini yansıtmamakla birlikte milletvekilimizin bugüne kadarki gayret kimliği açısından talihsiz ve kasıtsız sözler içermektedir.” denildi. .”

“Bu nedenle başta HDP’li dostlarımız olmak üzere müttefik güçlerimizden, Kürt halkından, sol kamuoyundan ve tüm vatandaşlarımızdan özür diliyoruz. Barış ve kardeşlik için çabamızdan ve dayanışmamızdan asla vazgeçmeyeceğiz.”

Twitter hesabından açıklama yapan Ahmet Şık, hem HDP’lilerden hem de TİP’lilerden özür diledi.

Şık, “Konuyu, olayı, içindeki kişileri açıklamaya çalışmadan, fikrimi, niyetimi ve duygumu yansıtmayan bu sözler nedeniyle kırdığım tüm HDP’li arkadaşlarımdan, Kürt halkından ve TİP’li yoldaşlarımdan içtenlikle özür dilerim. Benim de geleceğimiz boyunca tek çabam, barış ve kardeşlik arzumuzu zedelememek ve ittifakımızın içinde yeşeren umutları gölgelememek olacaktır.” (HABER MERKEZİ)

buharkent-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu