Haber

Hollanda açıklarında kargo gemisinde yangın: Bir kişi öldü

Hollanda’nın Ameland adası açıklarında Almanya ile Mısır arasında seyreden 23 kişilik Panama bandıralı kargo gemisinde yangın çıktı. Bir kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Hollanda Sahil Güvenlik’ten yapılan açıklamaya göre, ekipler, ülkenin Ameland Adası’nın 27 kilometre açıklarında seyreden Panama bandıralı Fremantle Karayolu kargo gemisinde yangın çıktığı ihbarını aldı. Kurtarma ekipleri olay yerine giderek yangına müdahale etmeye başladı. Gemide bulunan 23 mürettebat, helikopterler ve filikalarla tahliye edildi. Açıklamada, “Mürettebat yangını kendileri söndürmeye çalıştı ancak başarılı olamadı. Yangın yayılmaya devam ederek tahliyeye yol açtı. Mürettebat helikopterler ve cankurtaran botları ile tahliye edildi. Maalesef mürettebattan bir kişi hayatını kaybederken çok sayıda kişi hayatını kaybetti. diğerleri de yaralandı” denildi.

Geminin sürüklenmemesi için ‘Avcı’ kurtarma gemisinin halatla gemiye acil temas kurduğu belirtilirken, yangının devam ettiği ve grupların müdahalesinin devam ettiği belirtildi.

Ayrıca gemilerin limanlardaki hareketleri ve mevcut konumları hakkında gerçek zamanlı bilgi veren marinetraffic sitesinde yer alan bilgilere göre, Almanya’nın Bremerhaven kentinden yola çıkan gemi, Mısır’ın Port Said kentine gerçek bir seyir halindeydi. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu