Haber

CHP’li Tanju Özcan, Kılıçdaroğlu’nun “16 masa” sözlerini ti’ye taşıdı!

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaoğlu’na muhalefetiyle sık sık gündeme gelen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bu kez Kılıçdaroğlu’nun küme toplantısında yaptığı açıklama. “Tarihin bize yüklediği bir görev var. Bunu açık ve net söylemiyorum, Türkiye’nin gün yüzüne çıkması için gerekirse altılı bir masa kurarım.”sözlerine tepki gösterdi.

‘Yüzde 1 oy alamayan partilere 35 milletvekili verdik’

Twitter hesabından paylaşım yapan Özcan, “Bugün grup toplantısında Cumhurbaşkanımız ‘Gerekirse 6’lı masa yerine 16’lı masa kurarız’ dedi. Bu konuşmadan sonra ben kabaca bir hesap yaptım. İYİ Parti ve kendimiz hariç. 6. masada oylarının toplamının yüzde 1 bile olduğundan eminiz. Benim olmadığım 4 partiye 35 milletvekili verdik.”söz konusu.

“140 milletvekili vermek zorunda kalacağız”

“Tablo 16’ya kadar çıkarsa 35 bölü 4 çarpı 16 140 milletvekili eder.”Sözleri kullanan Özcan “Sayın Başkan muhasebeci ama ben kendisine 16’lar tablosunun siyasi maliyetini yeniden hesaplamasını tavsiye ederim.”açıklama yaptı.

CHP’YE DE ÇAĞRI

Bir sonraki paylaşımına CHP’lileri davet eden Özcan, şunları söyledi:

“Tüm CHP’lilere ve CHP’ye oy veren vatandaşlarıma sesleniyorum, lütfen herkes bu akşam kendi ilindeki CHP İl Başkanı’nı arayıp halkın düşüncelerini paylaşsın. ‘Kral çıplak’ desinler. İl Başkanlarından doğruları duymak Cumhurbaşkanının en doğal hakkıdır.’

habergermencik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu