Haber

Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, İmar ve İnşaat Faaliyetlerine Başladıklarını Açıkladı

6 Şubat faciasının ardından paydaşlarıyla bir araya gelen Kahramanmaraş Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih İnanç, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın belirlediği kriterlere göre hazırladıkları revizyon imar planını sunduklarını belirterek, 12 Nisan itibarıyla bakanlığa başvurarak, 26 Temmuz itibarıyla Afşin’in imar ve inşaatına başlayacağını bildirdi. faaliyetlerine başladıklarını belirtti.

Afşin’de müteahhit ve mimarlarla bir araya gelerek bilgi veren Önder İnanç, “Yarından itibaren belirlenen kriterlere uyan projeleri değerlendireceğiz ve Afşin’in bir an önce normalleşmesi için belediye olarak üzerimize düşeni yapacağız. olabildiğince.”

Başkan İnanç da, “Şehrimizin bir an önce ayağa kalkması ve vatandaşlarımızın kışa kadar evlerine kavuşmaları en büyük temennimiz. Erken davranarak konut sıkıntısının yaratacağı olumsuz durumların önüne geçmek zorundayız. başta barınma sorunu olmak üzere vatandaşlarımızın tüm sorunlarının farkındayız gece gündüz demeden bir çalışma yürüttük hem Afşin Belediyesi ile hem de masa başında hemşehrilerimizin sorunlarına bir an önce çözüm bulmak için çalışmalar yürüttük. çalışanlarımız ve teknik grubumuzun yanı sıra devletimizin ilgili kurumlarında.Artık biz üzerimize düşeni yapıyoruz ve inşaat branşının önünü açıyoruz.Burada müteahhitlerimiz ve mimarlarımız ile detaylı görüşme yapıyoruz.İşbirliği içindeyiz. Bu noktada onlara büyük görev düşüyor.Bir an önce mevzuata uygun ve “Yeni Şehir Planımıza” yakışır yapıları görmek istiyoruz.Afşinli hemşehrilerim merak etmesin ben ve meslektaşlarım çalışıyoruz. Bu konuyu uzun zamandır konuşuyoruz ve bundan sonra da takip edeceğiz. Amacımız bir an önce Afşin’i normalleştirmek” dedi.

Toplantıya katılan profesyonel mimarlar, inşaat mühendisleri ve müteahhitler, bu gelişmenin Afşin’i sevindirdiğini, vatandaşların eli kolu bağlı beklemekten şikayetçi olduğunu ve şimdi başlayacak inşaatlarla vatandaşların mağduriyetlerinin giderileceğini ifade ettiler. – KAHRAMANMARAŞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu